Ekskavator mbështetës kovë kapëse hidraulike

Përshkrim i shkurtër:

Kova hidraulike me shumë thua përbëhet kryesisht nga varëse rrobash, trarëve mbajtës, nën-lëngje, cilindra, kova dhe përbërës të tjerë. Trupi i kovës dhe rrezja e poshtme e mbajtjes janë të lidhura me një bosht pin; fundi i pistonit të cilindrit të vajit është i fiksuar mbi bazën, dhe shufra e pistonit është e fiksuar në pjesën e sipërme të valvulës së kovës.


Detajet e produktit

Etiketat e produktit

Kova hidraulike me shumë thua përbëhet kryesisht nga varëse rrobash, trarëve mbajtës, nën-lëngje, cilindra, kova dhe përbërës të tjerë. Trupi i kovës dhe rrezja e poshtme e mbajtjes janë të lidhura me një bosht pin; fundi i pistonit të cilindrit të vajit është i fiksuar mbi bazën, dhe shufra e pistonit është e fiksuar në pjesën e sipërme të valvulës së kovës. Ndërsa shufra e pistonit të cilindrit tërhiqet dhe shtrihet, trupi i kovës rrotullohet me kunjin e kunjit mbajtës si një pikë menteshë, duke përfunduar hapjen dhe mbylljen e kovës së kapjes. Kova hidraulike me shumë kthetra përdoren me ekskavatorë dhe nuk mundësohen vetvetiu, duke u mbështetur në vajin hidraulik me presion të lartë të siguruar nga ekskavatorët si burim energjie. Ekskavatori tërheq vaj hidraulik me presion të lartë në sistemin e hapjes dhe mbylljes së kapjes dhe kontrollon hapjen dhe mbylljen e kapjes duke kontrolluar shtrirjen dhe tërheqjen e cilindrit. Sipas nevojave të përdoruesve, kompania projekton dy lloje të çelikut hidraulik kapje që janë projektuar për rrotullim dhe pa kthim: Asnjë kapje rrotulluese hidraulike nuk përdoret për të lidhur cilindrat hidraulikë të cilindrave të kovës së ekskavatorit. Nuk kërkohen linja hidraulike shtesë dhe valvula hidraulike. , Instalim i shpejtë, përdorim (Ky produkt i stilit është i përshtatshëm për shumë klientë, dhe selektiviteti i mysafirëve është shumë i lartë); me një kapëse rrotulluese, nevojiten një sërë blloqesh hidraulike të valvulave dhe tubacione për të kontrolluar përdorimin normal (ky produkt mund të -Efikasiteti mund të arrihet. Cilindrat hidraulikë të pajisur me cilindra hidraulikë janë të pajisur me pajisje mbrojtëse. Përdorimet kryesore: Të përshtatshme për ndërmarrjet e çelikut, portet, terminalet, portet hekurudhore, oborret e mallrave, etj., Ngarkimi, shkarkimi, grumbullimi dhe transportimi i materialeve të skrapit, materiale pjesa më e madhe, materiale druri, etj. Markat e aplikueshme të ekskavatorit: Carter CAT, Komatsu PC, Hitachi EX (ZAX), Kobelco SK, Sumitomo SH, Volvo EC, Daewoo (Doosan) DH, Hyundai R, Kato HD, Case CX, Liugong, Yuchai, tre First, Xu Di, Bang Li dhe seri të tjera ekskavatorësh

ModelGBM

Pesha e vdekur (Kg)

SWL (t)

kapaciteti (m3)

dendësia
(t/ m3)

Presioni maksimal i punës (bar)

Numri i kovës

Përmasatmm

 

Mbyllje e plotë

gjysmë afër

plotësisht e hapur

 

 

 

 

 

A

B

C

D

GBM0.6-250

480

460

440

1.0

0.25

0.6

350

5

1570

1280

1140

1720

GBM0.6-330

520

490

460

1.0

0..33

0.6

350

5

1670

1300

1240

2020

GBM1.0-330

860

790

750

1.5

.0.33

1.0

350

5

1740

1450

1260

1870

GBM1.0-400

920

830

780

1.5

0.40

1.0

350

5

1790

1480

1320

1930

GBM1.0-500

960

860

800

1.5

0,50

1.0

350

5

1880

1500

1400

2120

GBM3.0-630

1030

930

880

2.0

0.63

1.0

350

5

1990

1520

1490

2280

GBM1.0-800

1120

970

930

2.0

0.80

1.0

350

5

2090

1560

1600

2480

GBM2.0-330

1180

1070

1050

2.0

0,33

2.0

350

5

1760

1410

1290

1980

GBM2.0-440

1220

1100

1070

2.5

0.40

2.0

350

5

1800

1430

1350

2080

GBM2.0-500

1280

1160

1120

2.5

0,50

2.0

350

5

1860

1460

1440

2200

GBM2.0-630

1320

1200

1140

3.0

0.63

2.0

350

5

1920

1490

1520

2280

GBM2,0-800

1780

1620

1540

4.0

0.80

2.0

350

5

2080

1680

1690

2430

GBM2.0-1000

2020

1810

1670

4.0

1.0

2.0

350

5

2260

1730

1890

2750

GBM3.0-1250

3430

3330

3180

10.0

1.25

3.0

350

6

3080

2670

1950

3130

GBM3.0-1600

3710

3350

3340

10.0

1.60

3.0

350

6

3210

2710

2150

3400

GBM3.0-2000

3760

3620

3450

10.0

2.0

3.0

350

6

3320

3010

2290

3630

4
5
3
2

  • I mëparshëm:
  • Tjetra:

  • Produkte të ngjashme