Plesht i portit

Përshkrim i shkurtër:

GBM është furnizuesi i parë i pleshtave eko në Kinë i cili ofron zgjidhje fleksibël dhe të gjithanshme për portet dhe fabrikën e çimentos.Hopat tanë të portit janë të përshtatshëm për kapacitete të ndryshme kovë nga 1-40CBM.Pleshti ynë është i çertifikuar, efikas dhe me kosto efektive, më e rëndësishmja është që plotëson standardet evropiane të cilësisë.


 • Çmimi FOB:0,5 - 9,999 dollarë amerikanë / copë
 • Min.Sasia e porosisë:100 Copë/Copë
 • Aftësia e furnizimit:10000 Copë/Copë në muaj
 • Porti:Shenzhen
 • Kushtet e pagesës:L/C,D/A,D/P,T/T
 • Detajet e produktit

  Etiketat e produktit

  Fabrika e Kinës Eco Hopper

  Pamja e pleshtit të portit l ka përmirësuar shumë efikasitetin e ngarkimit dhe shkarkimit të terminalit të portit.Kur kapaku kap ngarkesën me shumicë dhe shkarkon anijen, për shkak të faktorëve të tillë si kamioni, ngarkesa shkarkohet përmes pleshtit dhe më pas e shkarkon atë në kamion ose në shirit transportues, duke e bërë shkarkimin një gjë shumë të thjeshtë dhe të këndshme.Pleshti ndahet në forma të ndryshme, si i lëvizshëm, i fiksuar, pluhur largues dhe jopluhurues etj., të cilat mund të personalizohen sipas nevojave të pronarit.

  Kompania jonë furnizon lloje të ndryshme kova kapëse, shpërndarëse, hopa, të gjitha këto janë shërbime të personalizuara për pjesë jo standarde.

   

  Karakteristikat kryesore dhe avantazhet për pleshtin e papërshkueshëm nga pluhuri me qese filtri

  (1) Efikasiteti i heqjes së pluhurit është i lartë, përgjithësisht mbi 99%, dhe përqendrimi i pluhurit në gazin dalës të kolektorit të pluhurit është brenda dhjetëra mg/m3, i cili ka një efikasitet të lartë klasifikimi për pluhurin e imët me madhësi grimcash nën mikron .
  (2) Gama e vëllimit të ajrit që do të trajtohet është e gjerë, e vogla është vetëm disa m3 në minutë dhe e madhe mund të arrijë dhjetëra mijëra m3 në minutë.
  ⑶ Strukturë e thjeshtë, mirëmbajtje dhe funksionim i lehtë.
  ⑷ Me premisën për të siguruar të njëjtën efikasitet të lartë të heqjes së pluhurit, kostoja është më e ulët se ajo e precipitatorit elektrostatik.
  ⑸ Kur përdorni fibra qelqi, politetrafluoroetilen, P84 dhe materiale të tjera filtri rezistente ndaj temperaturës së lartë, mund të funksionojë në kushte të temperaturës së lartë mbi 200 ℃.
  ⑹ Nuk është i ndjeshëm ndaj karakteristikave të pluhurit dhe nuk ndikohet nga pluhuri dhe rezistenca.

  Dokumentet:

  ) Paraqitja e përgjithshme e pleshtit (duke përfshirë dimensionet kryesore dhe parametrat e performancës) dhe specifikimet e strukturës.
  2) Vizatimi i paraqitjes, vizatimi i montimit dhe vizatimi i përpunimit të pjesëve të veshjes së secilit mekanizëm të pleshtit
  3) Diagrami i sistemit të pajisjeve elektrike, diagrami i paraqitjes, diagrami i instalimeve elektrike dhe diagrami i parimit të kontrollit.
  4) Paraqitja e kabllove, kanaleve ose trungut.
  5) Diagrami skematik i sistemit hidraulik dhe përshkrimi i tij.
  6) Diagrami i strukturës së produktit të pjesëve të blera, manuali i udhëzimeve dhe manuali i mirëmbajtjes.

  RFQ për hoppers:

  Q1.A mund të personalizohet Hopper?

  Po, kushtet e punës së çdo klienti janë të ndryshme, të gjitha produktet tona mund të personalizohen në varësi të kërkesave të klientëve.Ju lutemi shikoni llojin e mëposhtëm të pleshtit që mund të prodhojmë për ju:

  • Filter qese Mbledhja e papërshkueshme nga pluhuri
  • Plerë e kontrollit të pluhurit të ciklonit
  • Eko plesht i lëvizshëm i gomave
  • Eko plesht i palëvizshëm i fiksuar
  • Plekë normale e papërshkueshme nga pluhuri
  • Kapëse e dyfishtë e furnizimit me shkarkim
  • Mbushja e heqjes së pluhurit me spërkatje
  • Kapëse porti e tipit hekurudhor

  Q2.A keni ekip instalimi për instalimin e pleshtit rezistent ndaj pluhurit?

  Po, GBM ka ekipet e veta të instalimit në Kinë dhe jashtë saj, ne mund të ofrojmë shërbim edhe gjatë Covid-19. Gjithashtu, çdo lloj mjeti ngritës do të jetë në dispozicion për udhëzimin tuaj.

  Q3: Cili është informacioni që ju nevojitet për të siguruar vizatimin?

  1.Çfarë lloj pleshti me shumicë ju nevojitet, i thjeshtë apo i provës ndaj pluhurit?

  2. Cili është materiali që trajtoni zakonisht dhe dendësia e materialit?

  3. Kapaciteti i pleshtit që ju nevojitet? Po në lidhje me kapacitetin e kapjes, madhësinë e hapur të kapjes?

  4. A keni nevojë për plesht fiks ose plesht i lëvizshëm A lëviz pleshti i shkarkimit vetë apo nga makineri tjetër?

  5. A do të shkarkohet pleshti eko në kamion apo rrip transportieri?

  6. Cili është efikasiteti i heqjes së pluhurit (%) dhe efikasiteti i trajtimit (__T/__h) që dëshironi?

  Progresi i prodhimit për pleshtin e çimentos:

  789


 • E mëparshme:
 • Tjetër:

 • Produkte të ngjashme