Палубна дигалка со моќно вртлив распрскувач

Краток опис:

SWL 40t 70t

Тежина 1,2 т 1,4 т

Висина 1,2м 1,4м

Дијаметар 1,05m 1,2m


Детали за производот

Ознаки на производи

QQ图片20190228172048_副本

 

Модуларна апликација

Горната точка за закачување со врската со кран, бродски кран итн., долната точка на закачување со телескопски распрскувач, распрскувач во форма на H, врска со прашка за синџир итн.

Модерна технологија

Хидрауличен мотор

За непречено возење

Лизгање

Лизгање пренесува моќ помеѓу фиксните и подвижните делови.

Лежиште за вртење

Лежиштето за вртење е лоцирано во средината и работи хидраулично.

Технички податоци

SWL 40t 70t

Тежина 1,2 т 1,4 т

Висина 1,2м 1,4м

Дијаметар 1,05m 1,2m

 


  • Претходно:
  • Следно:

  • Поврзани производи